שבעת פלאי עולם

מצביעים לים המלח בגמר תחרות שבעת פלאי עולם !

תחרות שבעת פלאי עולם מסתיימת ב- 11.11.11 ובימים אלו, מתקיים שלב הגמר של התחרות המיוחדת אשר תכריז מה יהיו שבעת פלאי העולם החדשים של הטבע. מצביעים ומשפיעים.

התחרות מכריעה אך ורק לגבי תופעות טבע ייחודיות – כלומר מקומות שבהם האדם לא התערב. לישראל יש נציגות חשובה מאד בתחרות זו – והיא – ים המלח.

תחרות חשובה מאין כמוה שתביא מטיילים מכל העולם לים המלח
לאחר שלבים רבים בתחרות, נמצא ים המלח בין 28 פלאי עולם אשר התברגו כמועמדים סופיים בתחרות הבינלאומית.  הקרן המקיימת את התחרות שסיומה נקבע ל- 11.11.11,  מעריכה כי מספר המצביעים לפלאי הטבע בתחרות צפוי להגיע כמיליארד איש מכל העולם.
כדי לזכות בתחרות ולהפוך לאחד מפלאי עולם, זקוק ים המלח למספר פנומנאלי של בין 300-400 מיליון (!) קולות.

בין המתחרים: גלפאגוס, קומודו אינדונזיה, הגראנד קניון, יערות האמזונאס, הקילימנג'ארו בטנזניה, מחסום השונית הגדלה של אוסטרליה והמאלדיבים.

כיצד מדינת ישראל קידמה מודעות לים המלח בעולם
מדינת ישראל השקיעה רבות בקמפיין שיעורר מודעות ציבורית לתחרות, שזכייה בה תביא להשקעה כספית עצומה בפיתוח האזור, מאחר והוא צפוי למשוך מטיילים מכל רחבי תבל. הקמפיין כלל פרסומים בחו"ל ושלל אירועים מיוחדים שמשכו את תשומת לב הציבור הבינלאומי לים המלח. לרבות הצילום האומנותי – פרובוקטיבי של ספנסר טוניק אשר צולם בים המלח ב- 17.09.11.

אודות ים המלח – המקום הנמוך ביותר בעולם

ים המלח הידוע גם בשם ים המוות, הוא אחד המקומות המיוחדים ביותר בעולם. מעבר להיותו המקום היבשתי הנמוך ביותר בעולם (חופיו הם בגובה של -424 מטרים מתחת לפני הים) – הוא גם אחד המקומות המלוחים ביותר בעולם. למעשה, מבחינת מליחות ים המלח תופס את המקום השלישי.

אבל לא רק המליחות הופכת את ים המלח לפלא של ממש. למרות שמו השני "ים המוות" – בסביבות ים המלח התפתחו צורות חיים ייחודיות מאד של חי וצומח, ויש אף שתי שמורות טבע בסביבתו – שמורת עין גדי "עין פשח'ה".

איך מצביעים לי המלח בתחרות שבעת פלאי עולם ?

אם גם אתם רוצים לתרום לגאווה הלאומית, ולדאוג שיכירו בים המלח בתור אחד משבעת פלאי הטבע שבעולם – אתם יכולים להשפיע באופן ישיר!

באתר תוכלו למצוא את רשימת הגמר של המקומות שמתמודדים. יש שם לא מעט יריבים חזקים כמו הר הקילמנג'רו, הגראנד קניון, ונהר האמזונס – אולם אתם יכולים פשוט להיכנס ולהצביע לטובת ים המלח. באתר יחכה לכם מספר טלפון, והנחיות כיצד להצביע. ההצבעה אורכת רק רגע אחד והתרומה היא גדולה.

נגישות