תיירות מרפא בים המלח

אחד הדברים הייחודיים לאזור ים המלח, נעוץ בהתפתחות תיירות מרפא לאיזור מהארץ ובכל רחבי העולם. אור השמש החזק לכל אורך ימות השנה, בצירוף המינרלים העשירים, והבוץ המיוחד, גורמים לכך שאנשים מכל העולם מגיעים עד לאזור מצומצם זה בשביל להתרפא ולהבריא. חשוב להדגיש כי על פי אגודת הפסוריאזיס הישראלית – מידע על טיפולי מרפא בים המלח "חשיפה לשמש בים המלח אינה מעלה את שכיחות סרטן העור".

ים המלח מושך תיירי מרפא מכל רחבי העולם

הסיבה לכך היא שים המלח מאפשר לבאים ליהנות מתיירות מרפא ברמה גבוהה ובעלות משתלמת. ים המלח מבוקש במיוחד בקרב אנשים הסובלים מבעיות עור שונות ובראשם פסוריאזיס.

באי ים המלח נהנים ממשאבים טבעיים יוצאי דופן המשמשים למרפא, ואינם קיימים במדינות אחרות בעולם.
האפשרות לקבל טיפול טבעי וייחודי, ולעיתים לשלב בו טיולים בארץ המשלבת אתרים הסטורים החשובים לנצרות, מושכת תיירים רבים לארץ.

קמפיין עולמי מטעם משרד התיירות
הרבה לפני שים המלח נבחר להשתתף כמועמד בתחרות הבינלאומית "שבעת פלאי עולם",
הכיר משרד התיירות בחשיבותו לתיירים מכל העולם ויצא בקמפיין פרסומי שנמשך על פני שנים, לתיירים מהעולם, ומיוחד למדינות בהן יש חוסר בשמש; לבוא לים המלח.

קמפיין תיירות מרפא מטעם משרד התיירות, התאחדות מלונות ים המלח והמועצה האזורית תמר נפוץ במיוחד באינטרנט ברצות אירופה (רוסיה, דנמרק, גרמניה, אוסטריה, אנגליה ואיטליה) אך לא רק שם.

בקמפיין ניתן מידע על ים המלח, סגולות המרפא שלו, מידע על הזמנת חופשות לינה וטיפולים ואפילו הפניית שאלות לרופא בנושא.

מי מגיע לים המלח במסגרת תיירות מרפא
מבוגרים הסובלים מראומטיזם, חולי פסוריאזיס, ויטלינגו, אסתמה של העור, מחלות פרקים ודאבת שרירים, חולי מחלות ריאה ועוד.
בעקבות הביקוש נפתחו בים המלח מרכזי טיפול המספקים מגוון טיפולים בזכות הידע הרפואי שנצבר בתחום מחלות אלו ובנוסף נהנים המטופלים מחשיפה מבוקרת לשמש שמסייעת להם, טבילה במימי ים המלח, ומריחת בוץ טבעי וגופרית (כל תייר מרפא אמור להיוועץ עם רופאו טרם הביקור בים המלח).

מרבית התיירים מגיעים מהאזורים הקרים של צפון ומרכז אירופה – משום שעבורם שמש חזקה כל כך היא מצרך נדיר. גם בארץ חולי פסוריאזיס רבים, כמו גם אנשים עם דלקות פרקים נוסעים לים המלח ונהנים מהיתרונות הייחודיים שלו.

מוצרי ים המלח
אי אפשר לקנות בריאות אך בעקבות הביקוש, נוצר מענה מגוון של תכשירים המיוצרים ממשאבי ים המלח. אחד הדברים המדהימים בנוגע לתיירות המרפא בים המלח, הוא העובדה שהיא למעשה הגיעה לכל בית בישראל ובעולם. אפשר להגיד שיותר מכל מים מינראליים אחרים – דווקא בים המלח יש את ריכוז המינרלים הגבוה ביותר שתוכלו למצוא. בתוך ים המלח יש לא פחות מ- 26 מינרלים – והם בהחלט יכולים לתרום לבריאות של עור הגוף. יש קווי ייצור שלמים של מוצרי ים המלח, בין השאר של חברת Ahava, אשר נועדו כולם להזין את העור. גם הבוץ שקיים בים המלח מככב ברשימת מוצרי הקוסמטיקה השונים, ונחשב כתורם לא רק לתחום הקוסמטי, אלא אף לבעיות מפרקים שונות.

נגישות